Poradnik

Blacha na garaż o gęstym trapezie

Kiedy szukamy jakiegoś produktu, jesteśmy w stanie poświęcić naprawdę dużo czasu, aby zapoznać się różnymi ofertami. Przeglądamy, liczymy, porównujemy, szukając odpowiedzi na to: co będzie najlepsze i którą opcję wybrać?

Na tle konkurencji nasze produkty wyróżniają się szerokością trapezu. Nie warunkuje tego przypadek, ani względy estetyczne. Trapez o tych wymiarach ma prawie trzykrotnie więcej przetłoczeń na każdym metrze poszycia garażu blaszaka, przez to zostaje w znacznym stopniu zwiększona sztywność ścian i całej konstrukcji.

Najpopularniejszym i najtańszym materiałem stosowanym do poszycia garaży blaszanych jest blacha ocynkowana. Trochę droższa jest blacha kolorowa – akrylowa, fachowo zwana blachą powlekaną. Podobnie jak pierwszy wspomniany materiał również jest ocynkowana, dodatkowo z wierzchu nakładana jest jeszcze przez producenta warstwa lakieru o kolorze określanym przy pomocy symbolu z palety barw RAL np RAL 8017 (brąz połysk). Takie kolory jednolite występują w dwóch wersjach – tańszej – połysk i nieco droższej – matowej. Od jakiegoś czasu mamy w ofercie także materiały jakości premium, czyli blachy ocynkowane i powlekane jednak nie jednolitym kolorem a wzorem imitującym drewno strukturalne w kolorze złotego dębu lub orzecha. Garaże blaszane wykonane z tych ostatnich cieszą się ostatnio największą popularnością. Wszystkie blachy kupujemy w hucie w formie płaskiej – nawinięte na walce. Dopiero w naszej firmie, na miejscu przepuszczamy blachy przez maszyny trapezujące i tniemy na arkusze o odpowiedniej długości. Tak ustawiony proces produkcji zapewnia nam pełną kontrolę nad jakością finalnego produktu, a Państwu gwarantuje wytrzymały i estetyczny garaż.

Od jakiegoś czasu w naszej ofercie są trzy rodzaje blach stosowanych do budowy garażu blaszanego.

  • Pierwszą – T7 czyli przetłaczana w trapez o podstawie 34mm i wysokości 7mm, – to budulec na ściany naszych blaszaków.

  • Drugi typ blachy – T14 stosujemy na dachy tutaj podstawy trapezu to 26mm dolna i 34mm górna, a wysokość przetłoczeń to 14 mm.

  • Ostatni rodzaj, najczęściej wybierany w przypadku blach premium to poziomy szeroki panel, czyli blacha o przetłoczeniach co 18 cm w układzie poziomym – tę stosujemy jedynie do bram uchylnych o typowych wymiarach 3m×2m.

Aby pokazać różnicę w stosowanych przez nas rozwiązaniach prezentujemy poniższe fotografię.

Po prawej stronie widzimy klasyczny – nieużywany już przez nas sposób usztywniania blachy – przetłoczenia co 8 cm. Pomimo używania grubszych niż obecnie blach ten sposób trapezowania nie dawał osiąganej obecnie sztywności arkuszy. Problemem były ośmiocentymetrowe przerwy, na których blacha się zaginała lub załamywała. Na metrowym odcinku wychodziło zaledwie 10 takich trapezów, przez co sztywność całości była ograniczona.

Po lewej natomiast prezentujemy przykład obecnie używanych przez nas blach. Przetłoczenia są symetryczne i następują jedno po drugim, bez przerw. Na szerokości 1 metra otrzymujemy 30 przetłoczeń, co powoduje znaczny wzrost sztywności ścian blaszanych.

Call Now ButtonZadzwoń 690 301 426